Максим Войток: «Ми втратили забагато очок на початку минулого сезону»

Україна
16 лип. 2019 р., 08:51:00

Гравець житомирського «ІнБев/НПУ» Максим Войток проаналізував причини невдалого виступу команди у минулому сезоні та розповів про те, як футзал і пляжний футбол доповнюють одне одного. В інтерв’ю futsalua.org поговорили про благодійність, вегетаріанство, запрошення від різних клубів, і про минулий сезон для житомиро-київського клубу.

– В дитинстві ти починав з ДЮСШ «Динамо» (Київ). Можеш назвати трьох відомих вихованців «Динамо», які зробили круту кар’єру у футзалі?

– Микола Костенко, здається. Можливо, ще Олег Шайтанов і В'ячеслав Листопад?

– З двома першими ти не помилився, а В'ячеслав Листопад вихованець «Оболонь-Зміна».

– А хто ж третій? Тарас Шпичка?

– Максим, тобі трохи вдалося пограти разом з братом у «Київ-НПУ». Що відчував, коли виходив разом з ним на майданчик?

– Дуже радий, що вдалося пограти з братом. Для мене це був особливий час.

– Чому не вдалося себе в повній мірі проявити у «ХІТі»?

– Мабуть, коли немає точок дотику, то складно на щось розраховувати. Але як би  там не було, для мене це був цінний досвід.

– Всю свою футзальну кар’єру ти провів у Києві, хоча начебто були пропозиції від команд з інших міст. Чому так?

– Дійсно, свого часу запрошували до харківського «Локомотива». Були пропозиції від «Кардиналу-Рівне», з білоруської команди. Але любов до пляжного футболу взяла гору (посміхається). 

Користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву «ІнБев/НПУ» – Костянтину Кожанову, Михайлу Соколовському і Валерію Директоренку – за лояльне відношення до моїх викликів у період футзального сезону на змагання з пляжного футболу.

– Минулий сезон для «ІнБев/НПУ» вийшов дуже невдалим через провалену підготовку. На що міг би замахнутися зібраний колектив за ідеальних умов?

– У попередньому сезоні команда будувалася вже в ході самого чемпіонату. Відбувалася постійна ротація складу гравців. Все це, звісно, вплинуло на старт у чемпіонаті. Проте десь в кінці першого кола вже відчувалися позитивні зміни як в самій грі, так і в результатах. Думаю, якщо взяти ідеальний варіант з підготовкою і сталим складом, то шансів на потрапляння в шістку було б значно більше. Дуже багато очок ми втратили на початку сезону, коли в команді відбувався період становлення.

– Кого можеш назвати справжнім лідером об’єднаної команди і чому?

– Окремо когось виділяти не стану. Звісно, є кістяк на якому будується гра команди. Втім, загалом в цьому сезоні кожен з гравців міг проявити свої лідерські якості в окремо взятому матчі.

– Відчуваєш, що «ІнБев/НПУ» все більше стає житомирською командою?

– Так, звісно. Відчуваю, що це саме житомирська команда. 

 – Гроші грають у футзал? За рахунок чого «ІнБев/НПУ» міг би протистояти таким фінансово сильним за українськими мірками колективам як «Продексім» чи «ХІТ»?

– Звичайно, фінансові можливості - це важлива складова. Маючи достатнє фінансування є можливість залучати фахівців, сильних гравців, легіонерів і т.п. Це все впливає на результат в цілому.

Та практика показує багато прикладів, коли команди, які є начебто нижчими за цими показниками, є конкурентоспроможними.

Так, можна дещо поступатися в класі, ще якихось моментах, але компенсувати іншими якостями - самовіддачею, дисципліною, організованістю, стратегією. Звичайно, все це при певному рівні виконавчої майстерності.

– Ти багато граєш у закордонних клубах пляжного футболу. Чи не дає це якихось можливостей продовжити там і футзальну кар’єру?

– Футбол – це також і комунікації, тому теоретично це можливо. До речі, на початку цього року в мене була пропозиція від футзального закордонного клубу. І пляжний футбол частково цьому посприяв. Але на той момент я вже вирішив, що сезон проведу в «ІнБев/НПУ».

– Ти основний гравець збірної України з пляжного футболу. Припустимо гіпотетичну ситуацію, що тобі одночасно прийшов би виклик і туди, і у футзальну збірну. Як би ти розставив пріоритети?

– Цікаве запитання (посміхається). Думаю, що потрібно більш розгорнуто дивитися на це. Залежно від того, на які змагання прийшов би виклик. Якщо змагання були б гіпотетично однаковими за рангом, то більше схиляюся до пляжного футболу (посміхається).

– Які якості з пляжного футболу допомагають тобі у футзалі і навпаки?

– Хочу сказати, що ці два види футболу доповнюють один одного. Гра на піску потребує високих координаційних навичок, фізичних і технічних можливостей. І водночас, коли ти проводиш роботу з м’ячем після цього в залі, то всі ці речі даються тобі набагато легше. Так і футзал, окрім технічної майстерності, яку він дає, доповнює пляжний футбол тим, що це досить динамічна гра. Висока концентрація уваги, вміння швидко переключати своє мислення, бачення майданчика плюс швидка робота з м’ячем – все це також є і у пляжному футболі. Звичайно, це різні види спорту, але у них є багато чого спільного.

– Ви з Ігорем Борсуком часом не б’єтесь об заклад хто з вас у футзалі заб’є більше голів через себе?

– Ні (посміхається). Ігор – справжній майстер! А такі голи і акробатичні трюки з м’ячем є справжньою окрасою матчів.

– Як ти прийшов до вегетаріанства?

– Мене завжди цікавили і наразі цікавлять теми харчування. Тому спершу це мало, скажімо так, фізіологічні мотиви. Та з часом  приходить більш поглиблене розуміння цього і етичні норми також тут мають місце.

– Знаю, що ти багато займаєшся благодійністю. Розкажи про це докладніше.

– Спочатку це була особиста ініціатива – шукав, запитував як і що можна організувати. Зараз часто запрошують на такі заходи. Якщо з’являються якісь ідеї, намагаємося їх реалізувати. 

До речі, восени разом з «ІнБев/НПУ» і Благодійним фондом Єлизавети Юрушевої організували спільний цікавий захід. Хочу подякувати керівництву клубу – Костянтину Кожанову, Валерію Директоренку, Михайлу Соколовському та всім гравцям команди, що підтримали та допомогли реалізувати цей проект.

Відвідуючи дитячі будинки і табори, досить часто темою мого виступу є фізична активність, спорт і його роль у житті: Наскільки це важливо? Що це дає мені в житті? Спілкуємося про звички і яка їхня роль, як вони впливають на наше життя. Також говоримо про те, які цінності у кожного в житті і що це для них значить.

Також організовуємо спортивні заходи. Дітям ігрова форма дуже подобається (посміхається). Все відбувається ось в такому симбіозі.

Та найцінніше, що ми можемо зробити для цих діточок – приділити їм увагу, оточити їх турботою, допомогти відчути радість спілкування, вислухати і почути їх.

– Які у тебе плани на новий сезон?

– Зараз я більше сконцентрований на пляжному сезоні. Що стосується футзалу, то є певні думки, але щось конкретне говорити поки що зарано.

Партнери

Чернігівське
SELECT
Morshyn
Hermes
Polisa
Pantera
NPU
farr
sportzt