Херсонський Продексім вдруге обіграв житомирський ІнБев/НПУ у серії плей-офф Екстра-ліги

Україна
9 серп. 2018 р., 09:59:11

У п'ятиматчевих серіях плей-офф до трьох перемог важливість другого матчу складно переоцінити. Після нього мати 2:0 або 1:1 - це дуже велика різниця. Команда, що програла напередодні, на другий бій завжди виходить надмотивованою, футболістів навіть немає необхідності налаштовувати, вони самі готові на все заради реваншу. А ось переможцю першого матчу необхідно видавити з себе цю саму перемогу, адже нова гра - це все спочатку, все з нуля.

Інбев/НПУ приїхав в Херсон з 12-ма футболістами. При травмованому Олександрі Сухову альтернативи Михайлу Соколовському на останньому рубежі не було. Адже дозаявлений в терміновому порядку Віталій Дєнюжкін, незважаючи на свій солідний досвід, на рівні Екстра-ліги не грав давно. У «Продексіма» ж гру з перших хвилин почав Юрій Савенко, що передбачало дещо інший малюнок гри, ніж той, що був у херсонців в першому матчі.

А він все-таки наклав відбиток на початок другого матчу. Гості, пам'ятаючи про швидкий гол, грали акуратно. Але і господарі не форсували події, придивляючись до можливостей суперника. Інбев/НПУ більше грав від оборони, так що потихеньку херсонці прибрали м'яч і ініціативу в свої руки, почалися пошуки слабких місць біля воріт Соколовського, але їх практично не було.

Пошук різних варіантів атак привів «Продексім» до того, що Фумаса впевнено фіксував м'яч на позиції стовпа, а далі діяв по ситуації - чи то скидав м'яч партнеру, то чи вирішував епізод сам. На 7-й хвилині бразилець опинився на ударній позиції на дузі, але пробив поруч зі штангою. Незабаром Фумаса вивів Ланко на удар, і гостей вкотре виручив Соколовський.

З середини тайму Савенко почав підключатися до атак, але його дальні удари не несли загрози воротам Соколовського. Зате ривок голкіпера ІнБев/НПУ на 14-й хвилині до протилежних воріт застав господарів зненацька, і лише майстерність Савенко, який відбив удар Литвиновського, вберегло господарів від неприємностей.

Про гру підопічних Валерія Директоренко в обороні можна було б говорити, як про ідеальну, якби не одна проблема - фоли. На самому початку матчу гості припустилися кількох необов'язкових порушень, так що ближче до кінця тайму ситуація стала критичною. А на 17-й хвилині після фолу Чеберяка на Ланко арбітри зафіксували 6-е порушення. Дабл-пенальті пробив Свиридов, і після його сильного удару господарі повели в рахунку.

Біда до гостей не прийшла одна. Через хвилину Ланко опинився на забійній позиції, але бити не став, а адресував м'яч Фумасі, який несильним ударом збільшив перевагу «Продексіма». Але і це було ще не все! Херсонці в кілька передач вивели на удар Роніньо, якому не склало проблем вразити ворота - 3:0.

При мінімумі моментів біля воріт Савенка це була вже серйозна заявка на перемогу.

Після перерви гості підняли швидкості. І після ударів Дзюби, Бакума і Войтка Савенко кілька разів виручив свою команду. П'ять-шість хвилин знадобилося «Продексіму», щоб віджати суперника від своїх воріт, і вже біля воріт Соколовського стало гаряче. Але і господарям не вистачало холоднокровності в завершенні.

На 32-й хвилині Мороховець вперше вийшов п'ятим польовим, в ході затяжної атаки гості втратили м'яч, і Скорий від кутової позначки, в падінні, пробив так, що м'яч закотився у порожні ворота. За такого рахунку питання вже стояло для гостей не про перемогу, а хоча б про один забитий м'яч. І без нього ІнБев/НПУ» не пішов з майданчика - на 37-й хвилині Войток не упустив шанс вразити ворота з меж штрафного.

Незабаром у гостей Денюжкін, який вийшов замість Соколовського, став активно грати в атаці, і Войток міг оформити дубль, але його постріл прийшовся в поперечину. Але тут же ще одна помилка, і Калуков вивіреним ударом по порожніх воротах встановив остаточний рахунок.

5:1 - і в другому матчі «Продексім» домігся перемоги. За рахунку більш солідно, але по грі - цього ніяк не скажеш. Попереду у команд третій матч, і в Житомирі «ІнБев / НПУ» так просто чвертьфінальну серію чемпіону України не віддасть.

В інших чвертьфінальних парах по другій перемозі здобули «ХІТ» і «Енергія». А ось «Кардинал-Рівне» у другому матчі взяв реванш у «Титану», і тепер в цій парі в Рівному гарантовано буде ще два матчі.